Emil Czepielinda

Zdjęcie Emila Czepielindy
Tak wyglądam!

Witam Cię serdecznie na jedynej podstronie, na której jest wpis wyłącznie o mnie! Tylko, o czym chcesz tutaj przeczytać…?

Kim jestem?

Emil Czepielinda. Tak się nazywam. Zaczynając od korzeni wspomnę, że urodziłem się w Mrągowie, niewielkim mazurskim mieście położonym nad jeziorem, Czos, które chyba najbardziej kojarzy się z festiwalem muzyki Country i amfiteatrem, położonym tuż nad brzegiem jeziora. Aktualnie mieszkam w Gdańsku i studiuję psychologię na Uniwersytecie Gdańskim.

Moje filmowanie

Mam różne zainteresowania, a chyba jedną z największych moich pasji jest, że tak to ujmę, „tworzenie w przestrzeni cyfrowej„.  Okazało się, że mogę całymi dniami siedzieć przed monitorem, aby tworzyć nowe filmy. A wszystko zaczęło się dość dawno, bo już, kiedy miałem 15 lat. Wpadło mi wtedy w ręce pierwsze urządzenie, które umożliwiało nagrywanie filmów – aparat cyfrowy. Chociaż był to prezent komunijny siostry, która nie zawsze chętnie się nim dzieliła, czasami udało mi się go od niej podebrać. Wraz z bratem ciotecznym nagrywaliśmy i montowaliśmy swoje pierwsze filmy. Podczas mojej życiowej drogi  „ciągnęło” mnie także do tworzenia muzyki i nagrywania piosenek, jednak z tych trzech form zdecydowanie wybrałem rozwój  w kierunku tworzenia filmów.

Teraz, prawie 10 lat później mam już więcej doświadczenia – świetnej jakości mobilną kamerę, oprogramowanie do montowania filmów i dużo motywacji do dalszego działania. Aktualnie zajmuję się tworzeniem wideo do Internetu, nagrywam uroczystości rodzinne, wystąpienia publiczne i relacje z wydarzeń. Jestem także w trakcie budowania domowego studia filmowego (gdy już skończę to na pewno podzielę się Tobą zdjęciami).  W wolnej chwili zapraszam na videoblogi, na których można oglądać efekty mojej filmowej pracy:

Przygoda z Internetem

Nieco krócej, interesuję się Internetem. Kilka lat temu zrealizowała się moja potrzeba tworzenia stron internetowych.  Poznałem język HTML i CSS, czego efektem było stworzenie kilku portali. Zdobyłem też wiedzę, moim zdaniem niezbędną do prowadzenia stron w Internecie – z zakresu optymalizacji i pozycjonowania stron internetowych, e-mail marketingu i tworzenia treści w Internecie. Jeżeli chciałbyś obejrzeć kilka z założonych przeze mnie stron to gorąco zapraszam:

Psychologia i ja

Interesuję się także psychologią. Jednak bardziej od psychologii w ujęciu klasycznym (która koncentruje się na zaburzeniach, problemach i patologii człowieka) fascynuje mnie psychologia pozytywna (która koncentruje się na pozytywnych aspektach ludzkiego życia). Dzięki zdobytej praktycznej wiedzy psychologicznej, teoriom naukowym i poznaniu wielu wyników badań można odkryć jak w życiu działać mądrzej i efektywnej.  Obszary tej nauki, które mnie szczególnie interesują to psychologia konsumenta, marketingu, pamięć, kreatywność, psychologia humoru i rozwiązywanie problemów. Aktualnie mój obszar zainteresować wkracza w nowy obszar – User Experience, czyli projektowania doświadczeń użytkowników (głownie w kontekście stron i aplikacji internetowych). Jak widać zainteresowania z obszarów filmów wideo, Internetu i psychologii mogą  ze sobą doskonale współgrać, co widać na przykładnie projektu Progressment, który współrealizuję.

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą lub partnerstwem, bądź potrzebujesz pomocy to zachęcam do kontaktu ze mną pod poniższym adresem mailowym:

emil.czepielinda@progressment.pl

 

Pozdrawiam Cię serdecznie,

Emil Czepielinda

 

 

Dodaj komentarz